1. oktoober 2013

Triikimislauale uus kate

Võtsin täna julguse kokku ja jagasin infot oma blogi kohta ka Facebooki sõprade seas. :) Natuke ikka oli naljakas siin omaette kirjutada (kuigi ma oma esimeses postituses arvasin, et vahet pole), teadmata, kas keegi ka päriselt loeb. Mitte, et ma arvaks, et see, mida ma kirjutan kõigi teiste jaoks jube huvitav oleks, aga mulle endale pakub see hetkel meelelahutust. Muidu nokitsesin niisama, tegin vahel mõne pildi ja sinnapaika see jäi, nüüd on nagu põhjust kohe pingutada. :) Niiet, tänud kõigile, kes pilgu peale viskasid ja eriline tänu neile, kes ka edaspidi siia ära eksivad. :)

Ma pole seda tüüpi käsitööline, kes viitsiks sahtlisse või kapinurka midagi teha, seega vaatan vahepeal ringi ka pilguga, kas midagi on vaja lihtsalt ära teha, et see näeks parem välja, oleks ilusam, praktilisem jne. Nii juhtus hiljuti ka meie triikimislauaga. Nägi teine juba veidi väsinud ja kulunud välja.


Üks võimalus oli minna poodi, tunda kulutatud rahast kahjutunnet ja osta uus kate. Teine võimalus oli laud ise korda teha. Otsustasin viimase kasuks. :) Mõte tuli siis, kui hakkasin kingakarpi riidega katma. Kuna seda kangast oli päris palju, siis otsustasin sama riidega katta ka triikimislaua.

Kui tekib soov ka enda triikimislauale värskem välimus anda, siis vaja läks mul täpselt kahte asja:
- klambripüstolit
- sobivat kangast

Tööd kaasnes kogu ettevõtmisega umbes 20 minutit. Mõõtsin üle, kui suurt kangatükki vaja läheb ja lõikasin selle välja. NB! Valmismõõtudele lisasin nö õmblusvaru, kuigi midagi õmmelda polnud vaja, keerasin ääred lihtsalt alla, et jääks viimistletum mulje. Asetasin kanga põrandale parem pool vastu põrandat, keerasin triikimislaua sellele "kõhuli" ja sättisin paika ning lõin paar esimest klambrit sisse, et saaks ülejäänud riiet paremini sättida ja trimmi tõmmata. Klammerdasin ülejäänud kanga ja valmis ta oligi.


Täiesti juhuslikult nägin järgmisel päeval Facebookis eraldi triikimislaua katte õmblemise juhendit. Kui kellelgi sedalaadi eraldi kattega laud, saab sealt vaadata, kuidas toimida.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Aitäh, et võtsid aega!