29. jaanuar 2014

Pidusai minu moodi

Tuli jube isu kringli järele, aga tahtmist teha seda polnud. Polnud ka kedagi teist, kes teeks. :) Otsisin kapipõhjast välja sarjast 100 rooga  Angeelika Kangi, Lia Virkuse ja Pille Endeni raamatu 100 kooki 3 (see on ainus koogiraamat, mis mul kodus on ja seal on tõesti häid ja lihtsaid retsepte sees, üks isuäratavam, kui teine). Aga nagu sellisel puhul ikka, kui isu äkki tekib, pole kodus pooli asju. Vaatasin erinevaid retsepte ja otsustasin teha veidi omaloomingut. Kellel see raamat olemas, siis leheküljel 218 asub originaalretsept "Pidusai toorjuustuglasuuriga". Mina võtsin sealt 1:1 üle ainult taigna tegemise osa.

Kellel raamatut pole, siis taigna koostisosad (nii nagu raamatus kirjas) on allpool. Et me vastu õhtut ennast saiaks ei sööks, siis tegin ainult poole koguse ja seda sai ikkagi päris palju. :)

5 dl piima
50 gr pärmi
1 tl soola
2 dl suhkrut
1 tl vanillisuhkrut
16 dl jahu
200 gr võid

Igatahes sega käesoe piim ja pärm. Lisa sool, suhkur ja vanillisuhkur. Sõelu vähehaaval juurde jahu. Sõtku juurde pehme või. Jätka sõtkumist, kuni tainas käte küljest lahti tuleb. Kata kauss rätikuga ja lase umbes pool tundi soojas kerkida (mul juhtus nii, et pidin vahepeal lapsega poodi minema ja lõppkokkuvõttes kerkis tainas 1,5h, kui mitte rohkem).

Edasi algas omalooming, sest poest ma midagi juurde ei toonud. :) Kui tagasi jõudsin, rullisin taigna lahti. Sulatasin kastrulis u 100gr võid ja segasin selle tunde järgi  fariinsuhkruga (u 1-2 dl ehk). Valasin segu lahtirullitud taignale ja ajasin ühtlaselt laiali. Sinna peale pudistasin ühe paki vanillikohupiima (tegelikult oleks pidanud selle ilmselt muna ja piimaga segama, sest küpsedes läks kohupiim natuke juustuks) :D. Keerasin kõik rulli ja lõikasin u 3cm pakkused viilud ning panin plaadile üksteise kõrvale ja ca 25min 200C ahju (nii nagu ka originaalretseptis kirjas).

Kui sai hakkas valmis saama, panin kastrulisse veel 100gr võid, sulatasin selle, lisasin ca 1-2dl fariinsuhkrut ning 1 karbi Farmi šokolaaditoorjuustukreemi (sama suur karp, kui on Merevaik). Segasin niikaua, kuni kõigest oli saanud ühtlane mass. Võtsin ahjust saia välja, lasin paar minutit seista ja siis valasin selle šokolaadise glasuuriga üle.

Pidusai oli täitsa maitsev. Korralik suutäis magusat. :)


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Aitäh, et võtsid aega!