17. jaanuar 2014

Veidi värvi halli argipäeva

Kui viimane kord õmblusmaterjali otsimas käisin, polnud midagi head saada, ei vahvaid mustreid, ei ilusaid triibulisi. Otsustasin siis mõned ühevärvilised t-särgid ja pulloverid koju kaasa tuua. Konkreetset mõtet mul sel hetkel just polnud, et mida neist täpsemalt õmmelda, aga see mind ei takistanud. Vaadates lõpptulemust, siis polnudki see valik kõige halvem, sest rõõmsat värvi siin minu meelest jagub! :)


Kuna tegemist oli kahe XXL suuruses pluusiga, siis riiet jagus ja sain kokku neli paari pükse ning veidi jäi ülegi. Vaadates järgijäänud ribasid, tekkis mõte neist põlvelapid õmmelda. Lastele ju ikka meeldib mängides põlvili olla ja need kipuvad kuluma, nii on põlvelapid asja eest. :) Esimesena õmblesin katse-eksitusmeetodil lapid külge lilladele pükstele. Ütleme nii, et see pigem oli eksitus. :) Mõtlesin, et mis see siis ikka on kaks riidetükki üksteise peale õmmelda, valisin veel dekoratiivõmbluse, aga tulemus sai pigem mittedekoratiivne. :) Lisaks polnud asukoht päris õige. Meetod vajas parandamist! Kollaste puhul kasutasin lappide all liimiriiet, korrigeerisin asukohta ja katsetasin teistsugust õmblust ning tulemus oli kohe teine. :)

Lapsele neid jalga proovides oli tema küll rahul ja põlvelapid pakkusid ka niisama uudistamisrõõmu. Vaja ju ikka välja selgitada, kas neid ka eemaldada on võimalik. :)


No ja loomulikult ei saanud ma piirduda kolme paari Sarouel´idega, vaid pidin neid juurde õmblema. Kollane ja lilla kangas on veidi paksemad ja ei lange nii hästi, kui õhuke, seega nimetaksin neid pigem saroueli-laadseteks püksteks. :) Aga mõnusad on nad siiski. Head lahedad lastele jalga panna. :)

Et kollased ei jääks liiga "lahjaks", lisasin neile alla äärde lillad säärised, mis annavad pükstele lapse kasvades pikkust juurde. Ja kui ikka lühikeseks jäävad, saab neid ka poolpikkade pükstena kanda. Igati multifunktsionaalsed. :)


Lillal pluusil oli peal vahva Halloweeni pilt, nii ei olnud nendele pükstele midagi lisada tarviski. Eesti lapsed ei tea Halloweenist küll suurt midagi, aga võluri, kassi ja kõrvitsa tunneb vast igaüks ära. :)

Ehk pakuvad need püksid veel kellelegi erksavärvilist rõõmu?!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Aitäh, et võtsid aega!