14. juuli 2014

Lihtsalt nii head kurgid

Mulle väga meeldib värske hapukurk. Tavaliselt ostan neid siis, kui turule satun. Võtan nii 3-4tk ja söön kohe ära. :) Aga nüüd, kus on alanud kurgihooaeg, tunnen vajadust neid ise teha. Eelmine nädal juhtus seda lausa kaks korda. Teen neid iga suvi mõned korrad, aga kuna ma pole kunagi ühtegi retsepti üles kirjutanud ja nö enda oma pole välja kujunenud, siis algab iga kurgitegu sellega, et surfan netis ja otsin sobivat retsepti. Aga nüüd on mul ju oma blogi. :) Niisiis talletan siia enda jaoks (ja ehk ka mõne teise minusuguse algaja jaoks) kaks retsepi, mida hea hiljem siit üles otsida.


Nädala esimesed kurgid tegin vist enam-vähem klassikalisel moel, st googeldasin erinevaid retsepte ja panin neist kokku oma versiooni vastavalt oma mugavusele (no mõni teeb kurke ikka vääääääga keeruliselt, loodetavasti tasub see vaev ennast siis rohkem ära ka). :)


Minul läks vaja:
- ca 1kg kurki
- ca 1 l vett marinaadi jaoks
- 1spl soola
- ca 1tl suhkrut
- torts äädikat (veidi vähem, kui pudelikorgitäis)
- mustasõstralehti
- tillioksi
- 4-5 suuremat küüslauguküünt

Alustuseks panin kurgid külma veega paariks tunniks külmkappi likku. Seejärel valmistasin marinaadi. Ajasin vee keema, lisasin soola, suhkru, äädika, segasin ja seejärel lasin maha jahtuda. Võtsin ühe suurema klaaskausi, panin põhja peale mustasõstralehti, tillioksi ja pooleks lõigatud küüslauguküüsi.


Kurkidel lõikasin otsad ära ja ladusin need üksteise kõrvale, peale panin jällegi mustasõstralehti, tillioksi ja küüslauguküüned. Kõige lõpuks valasin peale marinaadi, asetasin peale taldriku ja vajutuseks üle talve seisnud kurgipurgi. :) Sõime ca 24h möödudes. Täitsa head tulid välja. :)

Aga siis, aga siis...

Eesti Naine jagas oma Facebooki-lehel suurepärast ja minu jaoks esialgu uskumatut värske hapukurgi tegemise retsepti. Uskumatuks tegi selle retsepti minu jaoks see, et selles ei ole kasutatud vedelikku kurkidele peale valamiseks. :) Ma ikka tükk aega arvasin, et tegemist on nö näpukaga ja vesi on unustatud koostisosade all nimetamata. :)

Järgnev kaldkirjas tekst on kopeeritud Eesti Naise Facebooki lehelt ja tegemist on Lia Virkuse retseptiga.

Kui sul on kiirelt vaja teha värskeid hapukurke, saad neid kilekotis valmistada vaid 2-3 tunniga ja hoida külmas. Kurke on oluline paar tundi kuni üleöö enne jääkülmas vees hoida, et nad jääksid krõmpsud.

Võta:
1 kg väikseid kurke
1 sl meresoola
kümmekond mustasõstralehte
tillivarsi ja õisikuidK
1 küüslaugupea
2 tl sinepiseemneid

Pese kurgid ja kui on aega, hoia neid paar tundi kuni üle öö külmas vees. Lõika kurkidel otsad ära, et maitsed kiiremini imenduksid. Tükelda mustasõstralehed ja küüslauk, pane koti põhja koos soola ja seemnetega. Pane kotti ka kurgid ja hakitud tillivarred- õisikud. Sõlmi kott pealt kinni ja sakuta korralikult segamini. Sakuta aega-ajalt ka kapis seismise ajal. Vett pole vaja lisada, see aeglustab maitsestumist. Tõsta paariks tunniks külmkappi ja naudi kohe. Ka järgmisel hommikul maitsevad suurepäraselt!


Nii ma siis seda retsepti imestasin kuniks otsustasin ise järgi proovida. Sinepiseemneid mul polnud, aga see mind ei takistanud! :) Ja need kurgid tulid tõesti suuuuuuurepärased. Teen neid kindlasti veel!!! Ja soovitan teistele ka!


Omalt poolt soovitaksin kasutada 2-3 kilekotti, sest kurkidest imendub siiski päris palju vedelikku ja kui koti põhjas juhtub mõni kasvõi imepisike auk olema, siis voolab see vedelik sealt ka välja. Teiseks, kui peres leidub mõni küüslaugusõber, siis need küüslaugud on ka päris hea maitsega. Ning tundub, et retseptist tasub kenasti kinni pidada. Mina panin veidi rohkem soola ja see andis kohe tunda. :) Sellegipoolest olid need kurgid väga-väga maitsvad ning hoolimata vedeliku mittekasutamisest süsteem toimis. Ja lihtne on see ka, igaüks saab hakkama!

Hääd kurgitegu!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Aitäh, et võtsid aega!