10. oktoober 2014

Karbid ja kastid

Usun, et paljudel on see "probleem", et asju pole kusagile panna, samas kui igasugu suvalisi (koledaid) pappkaste on majapidamises ikka ülearu ja need ootavad vanapaberisse viimist. Olgu need siis kingakarbid, mähkmekastid, toidupoest koos kaubaga koju toodud kastid (sest kotti polnud käepärast) või oled lihtsalt ostnud midagi, millest jäi hea tugev kast järgi ja mida oled alles hoidnud mõttega, et äkki läheb tarvis.

Samas on ilmselt nii mõnigi toonud koju kalli raha eest kauneid kastikesi ja karbikesi, mille sees "vajalikke asju" hoida! Või vähemalt seisnud poes mõne sellise riiuli ees, kus kõik need kaunid karbid rivis on ja õhanud, et küll on ilusad, oleks endal ka selline, aga pole seda siiski raatsinud osta!

Hea uudis on see, et selliseid karbikesi saab ise teha üsna käepärastest vahenditest, tuleb vaid veidi aega ja kannatust varuda. Tegin ise ühe sellise hoiukasti valmis eelmine aasta mähkmekastist. Täna hoian seal sees oma lõpetamist ootavaid õmblustöid. :) Valisin kasti välja, lõikasin ära "kaane" ja õmblesin kaks kasti mõõtudega sobivat riidest "kasti" - ühe väljastpoolt katmiseks ja ühe sisemise nö voodriks. Kui ma muidu tegutsesin õmblusmasinaga, siis kaks riiet omavahel ühendasin ma käsitsi salapistetega.Kui soov millegi sarnasega hakkama saada, siis vaja läheb:

- sobivat karpi/kasti
- meelepärast riidetükki, paberit, paelu vm, millega karpi katta soovid (need peaks olema piisavalt paksud või mustrilised, et kasti enda tekstid/pildid läbi ei kumaks)
- kääre
- liimi (kui otsustad liimimise kasuks)
- õmblustarvikuid ja (soovitavalt) õmblusmasinat (kui otsustad õmblemise kasuks)

Erinevaid õpetusi, kuidas karpi  katta või ka algusest peale ise meisterdada/õmmelda, olen kogunud enda Pinteresti lehele, albumisse Karbid ja korvid. Toon siiski mõned õpetused linkidena eraldi ka siin välja.

- Ühe minu enda koostatud karbikatmise juhendi leiad huvi korral siit. Sisaldab nii õmblemist kui ka liimimist.
- Sew4home lehelt leiad ühe veidi keerulisema karbi õmblemise juhendi. Inglise keele oskus tuleb kasuks, sest kuigi olulisem on piltidega illustreeritud, on hea osad kohad üle lugeda. Karbi eelis on see, et kui seda parasjagu vaja ei lähe, saad selle kenasti kokku lappida ja ära panna.
- Lihtsa juhendi, kuidas katta karp riidega ja kinnitada see liimiga, leiad blogist Monkey business. See versioon on ilmselt kõige vähem aeganõudev.
- Kui soovid anda karbile veidi erilisema ilme, tasub tutvuda juhendiga põhjamaises blogis Craft and creativity. Sealne karp on kaetud paberi ja jämeda lõngaga (mille võid asendada ka nt paberpaelaga vms).
- Kaunid karbid nt maateadusehuvilisele koolilapsele saab, kui katta karbid maakaartidega. Selle ja veel huvitavaid asjade hoiustamise ideid leiad blogist IHeart Organizing.
- Ideid kaanega karpide kaunistamiseks leaid lehelt In my own style.

Kui viitsid ette võtta, jaga tulemust ka minuga! :)


1 kommentaar:

Aitäh, et võtsid aega!