30. oktoober 2014

Roosa ja roosid

Katsetused jätkuvad! Eile õhtul hilja õmblesin veel oma lapsele sellised vahepealse paksusega püksid, et tal oleks lasteaeda midagi jalga panna. Praeguse ilmaga on ikka hommikul vara jube keeruline last nii riidesse panna, et tal 11 paiku õue minnes poleks külm ega palav. Samuti ei tohiks toariietega siseruumides palav hakata! Sest soojad need ruumid seal on. Lisaks peab (vähemalt võiks) ju mõtlema sellele, et kasvatajatel on vaja lühikese aja jooksul vähemalt 10 last riidesse saada, seega mitu kihti riideid on suhteliselt ebaotstarbekas. Mida vähem kihte, seda parem lapsele ja lihtsam kasvatajale. See lasteaia aeg on toonud endaga kaasa palju uut, aga sellest kirjutan millalgi siis, kui "soonele" satun. :)Niisiis, eileõhtused katsetused on roosasäbrulised needitud taskutega püksid ja roosilised dressipüksid. Roosasäbrulised püksid olid algselt hoopis üks õhemast dressiriidest pusa, millel kaeluse ääres õlgadel needid. Ühesõnaga, midagi sellist, mida ma ise endale kunagi selga ei paneks, aga milles püksipotentsiaali nägin küll, kuigi ma pole ka eriline roosafänn. :) Võtsin aluseks sama lõike, mille järgi õmblesin ka lillelised dressipüksid ja üksikute ökudega püksid. Kasutasin ära võimalikult palju pusa originaalõmbluseid. Pükste sääreotsad on pusa alumine äär, mis oli juba niimoodi tagasikeeratud ja kinniõmmeldud. Sama lugu taskutega, mille lõikasin välja järgides pusa kaelusejoont ja neetide asukohta.


Mõne päeva eest ostsin uue Ottobre ajakirja, kus oli sees soonikutega retuuside lõige. Tahtsin seda kindlasti katsetada, aga kohe esimese paariga tegin endapoolsed mugandused. :) Kuna dressiriie niipalju ei veni, kui retuuside puhul mõistlik oleks, siis lõikasin püksid veidi laiemad. Tegelikult oleks ju võinud kasutada selleks ükskõik, millist püksilõiget, aga kuna ma selle lõike olin just paberile võtnud, siis kasutasin seda.


Püksid on kahest erinevast riidest. Roosiline riie on taaskasutusest, hall riie uus kangas. Eestpoolt vaadates oleks justki ühed püksid jalas, tagantvaadates hoopis teised.

3 kommentaari:

 1. See retuusiteema on meil nüüd hiliskevadel väga oluline ja nii tore, et keegi eesti keeles ka midagi sellist on kirjutanud :) Kas kasutasid overlokki ka või sai niisamagi hakkama (dressiriide sisemisi õmblusi pean silmas)? Tasku servas oleks nagu siksakõmblus?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Overlokki mul kahjuks pole, nii et ajan tavalise masinaga läbi. Trikotaaž üldjuhul ei argne, aga overlok annaks ilusa viimistletud mulje. Sisemised ömblused teen tavaliselt pika sammuga ja siis möne üleääreömblusega. Katsetamise küsimus. Taskute peale ömblemiseks olen kasutanud kolmekordset sik-sak-pistet.

   Kustuta
  2. Tänud! Mul ka overlokki pole, katsetan ka siis soovitatud meetodit! :)

   Kustuta

Aitäh, et võtsid aega!