12. detsember 2014

Mida päkapikud toovad, vol 1

See aasta otsustasid päkapikud ehk pikapikud ehk pikad (sest päkapikk on ju raske sõna ka) ehk pikapoid (Lene ajab need vahepeal sassi Pöialpoistega)  meid ka külastada. Sokk rippus meil seinal juba eelmine aasta, aga siis oli pikapikkudel vist nii palju tööd, et mööda meie seina nad üles igatahes ronima ei hakanud. Panime siis ettenägelikult soki see aasta hoopis Lene toa ukselingi külge. :)

Kuna jõuludeni on veel pool maad minna, siis väike ülevaade, mida päkapikud seni toonud on. Kommid on meie päkapikud küll välistanud, aga samas ainult asju ka ei too, ikka söödavat kraami on ka. Sest pole vist vaja ka kujundada lapses arvamust, et kuu aega jutti saab päkapikkude käest ainult asju. Mitte, et Lene ei teaks, mis asi komm on. Teab! Piisas põhimõtteliselt üheainsa kommi maitsest, et ta järgmistel kordadel täpselt teaks, mis seal krõbiseva paberi sees on.

1 - jänkudega juuksekummid (lapse arvates oli küll tegemist kitsedega)
2 - väike jogurtijook (polnud ammu saanud)
3 - tuubipüree (ka juba pikemat aega ei kuulu need Lene leivakotti)
4 - Lotte pildiga vihik (Lenele meeldib vaadata Lotte raamatust pilte, aga endale ette lugeda seda ei lase)
5 - küpsised
6 - mereelukatega puzzle (puzzlesid on tal üsna mitmeid, aga kuna need hakkasid ennast juba ammendama, siis oligi uut vaja. Päkapiku toodu koosneb 25 tükist ja ta paneb seda juba üsna ludinal kokku)
7 - Jänksi piparkoogikohuke (kohukesi saab Lene harva, piparkook tundus ajakohane)
8 - kleepsud (neid võiks ta hetkel lõputult kleepida, eriti hea, kui on sellised, mida võimalik eemaldada ja uuesti kleepida)
9 - loomakujulised rasvakriidid (ta kasutab neid hetkel küll rohkem niisama mängimiseks, kui joonistamiseks. Lemmiktegevuseks on neid sinna vormi, mille sees need olid ja mille mina tahtsin kohe ära visata, aga ta ei lubanud, tagasipanemine.)
10 - Rynkeby väike smoothie (oli küll veidi hapu isegi minu jaoks, aga suurema osa jõi ta siiski ära)
11 - suupill (Lene arvas küll alguses, et see ei meeldi talle ning pakkis selle uuesti kokku ja viis soki sisse tagasi, aga pärastlõunal ikka läks ja tõi uuesti välja ning õhtul juba proovis ise mängida)
12 - kaunistatud  ja tsellofaani pakitud suur piparkook

Aa, ja kui talle enda soki seest leitu väga ei meeldi, kontrollib ta, kas ehk midagi paremat hoopis emme-issi soki sisse poetatud on. :)

30. nov oli veel lumi maas ja oli külm ka. Jõulu/talvetunnet palju rohkem, kui praegu. 

1 kommentaar:

  1. Eriti kaval piiga! Kontrollib, kas on midagi paremat - väga hea :D

    VastaKustuta

Aitäh, et võtsid aega!