3. jaanuar 2015

Kiidan ka kineetilist liiva

Alustuseks head uut aastat kõigile! Esimesed kolm jaanuaripäeva on märkamatult möödunud, aeg on teha selle aasta esimene postitus! :) 

Ma ei mäleta enam, millal ja kuskohast ma esimest korda kineetilise liiva kohta lugesin, aga huvi see minus tekitas ja oma lapsele ma seda ühel hetkel osta tahtsin. Siis hakkasid lähenema jõulud ja otsustasin, et kui keegi küsib, mida Lenele kinkida, siis selle ühena ideedest välja käin. Nii ka läks ja jõuludeks see liiv Lenele kingiti. Eile ja täna sellega siis veidi meisterdatud sai. Terve perega. :)

Ausalt, seekord pätsasin pildi netiavarustest! :)

Kes pole enne kineetilise liiva kohta kuulnud, siis googeldades tuleb välja erinevaid e-poodide pakkumisi ja kirjeldusi, mis see on. 98% ulatuses on tegemist tavalise liivaga, millele siis lisatud 2% midagi (väidetavalt mittetoksilist polümeeri, aga ega mina ju ei tea :D), mis teeb liiva plastiliseks ja hästihaakuvaks ja kergesti kokkukorjatavaks (nii on). Lubatakse, et sellega mängimine õpetab lapsi juba varases eas mõtlema, looma ja ennast väljendama ning arendab loovust ja keskendumisvõimet ning sellega mängimine rahustab (võin kinnitada).

Eks igaüks, kel huvi, peab ise järgi proovima. Meie mätserdasime küll tükk aega sellega. Vajutasime vormidega erinevaid kujusid, mudisime niisama käte vahel ja kõige lahedam oli sel lasta lihtsalt sõrmede vahelt lauale voolata.

Kel tekkis nüüd asja vastu huvi, siis müügil on seda lisaks e-poodidele ja mänguasjapoodidele ka nt Selveris ja Apollos. Suurused on erinevad, aga meie 2-aastasele piisab sellest 1kg pakist esialgu täiesti. Andsin talle kätte umbes pool sellest kogusest ja seda oli enam, kui piisavalt. Lisaks olen näinud müügil ka värvilist kineetilist liiva, mis küll kallim, aga see-eest vist veidi põnevam. Ootan, kas lapsed huvi asja vastu säilib ja siis soetan selle ka.

Praktilise külje pealt on eriti mõnus see, et erinevalt nt Play-doh massist see õhu käes ära ei kuiva. Nii et, kui peaks laokile ununema, siis ei juhtu sellest suurt midagi. Pigem soovitataksegi, et kui liiv saab niiskust, siis jätta see kuivama ja hiljem kokku korjata. Ja koristada on seda tõesti lihtne, muudkui lükkad aga hunnikusse kokku ja pistad kotti/karpi tagasi. Mererannast kaasa toodud liivaterad on alati veel nädalaid talla all, nagu kuuseokkad peale jõule. :) 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Aitäh, et võtsid aega!