27. aprill 2015

Tahan aitada!!!

Just nimelt aitada, mitte aidata! :) Lene on hetkel selles eas, kus ta tahab reaalselt kõiges kaasa lüüa. Muidugi, välja arvatud juhtudel, kui on vaja mänguasjad kokku korjata või üles võtta midagi, mis tal parasjagu maha kukub vms. Aga ega see ei lähegi ju aitamise alla, eks?!

Igatahes, niikui ta näeb meid midagi majapidamises tegemas, olgu see siis söögitegu, pesupesemine, tolmuimejaga põrandatest ülekäimine vms, siis kuuldub üle elamise hüüatus "Tahan aitada!" Isegi prügikotti, mis on sama suur kui tema ise, peab ta saama ukseni vedada!  Ise ähib samal ajal "Oi, lakse hoidada!" e siis raske hoida! Lapsed on ikka nii naljakad, kui see rääkimine neil veel päris käpas pole. Iga päev kuuleb midagi lõbusat.


Lähtun ma selle aitamise juures põhimõttest, et kui ma tal praegu ei lase kaasa lüüa ja keeldun ainult seetõttu, et ilma tema "abita" on lihtsam, siis ei maksa imestada, kui ta tulevikus mind enam aidata ei taha (eriti teismelisena, eks). Niisiis, kui tegevus ei ole talle või teistele kuidagi ohtlik, siis võib ta mind alati "aitada". Ja kui ma tahan, et asjad kiiremini tehtud saaks, siis teen ma neid lihtsalt siis, kui ta lasteaias on (kus talle muideks tänaseks meeldib kohe väga).

Mõned nädalad tagasi (vahepeal pole lihtsalt mahti olnud kirjutada) oli soov teha meie pere lemmikut, küpsisekooki. Ma ei jõudnud veel asjugi lauale panna, kui kostis Lene ähmi täis hüüatus "Emme, kas teeme kooki?! Tahan aitada!!!" Kuna ma vist ise samal ajal süüa ka tegin, siis lasingi tal omaette kook valmis teha. Andsin muidugi juhtnööre, mis ja kuidas, aga nii 90% on see kook Lene tehtud küll. Tulemus oli veidi kuiv, sest eks tal kannatusega on veel veidi kehvasti ja nii ei saanud küpsised piisavalt leotatud, aga uhkeid lapsevanemaid see pisiasi küll ei häirinud! :) Paul lamaskles samal ajal oma toolis ja haigutas. :) Tema ei tea veel koogitegemisest suurt midagi!Aga rääkides veel koogitegemisest ja lapse kõne arengust, siis veel üks naljakas asi, mida Lene küsib, on: "Kas on ahjutud?" ehk siis, kas kook on küpsenud?  See kook küll küpsetamist ei vajanud, aga küsimust kuulsime ikka, sest ootaja aeg on teadagi pikk! :)

1 kommentaar:

Aitäh, et võtsid aega!