30. mai 2015

Haaremipüksid velvetist ja teksast

Laadisin endale telefoni ühel hetkel sellise app´i, nagu Trello ja kasutan seda selleks, et panna sinna kirja, milliseid pükse ma veel õmmelda tahan. Uskuge, mul on mõtteid ja ideid rohkem, kui ma ellu viia jõuan. :) Nii on hea sinna Trellosse kirja panna, et meelest ära ei läheks ja vahepeal ka inspiratsiooni ning motivatsiooni kogumiseks sisse kiigata, et millist tootearendust veel teha võiks. Enne Trellot ma kirjutasin oma mõtteid paberitükikeste peale, aga kuna mul on siin kodus ka üks väike juurdelõikaja, siis kippusid need paberitükikesed mul ikka kaduma minema ja ideed koos nendega. :)

Peale ideede olen ma koju varunud ka erinevaid taaskasutusõmblusmaterjale. Muuhulgas ka ühe portsu erineva paksusega teksat ja velvetit. Ma muudkui tahtsin neist midagi õmmelda, aga ei teadnud täpselt, mida. Vahel ikka vaatasin neid ja pakkisin jälle sama targalt kokku. Eelmine suvi mõtlesin neist kord lühikesi pükse teha, aga sinna ka see mõte jäi. Nüüd millalgi, enne kevade saabumist vaatasin Trellost oma ideed üle ja otsisin veidi materjali välja ja otsustasin katsetada siiski haaremipükstega. Lõikasin püksid välja ja õmblesin isegi osaliselt kokku, aga siis jäid need jälle paariks kuuks seisma. :) Nüüd mõni päev tagasi võtsin ennast kokku ja lõpetasin need ära. Nii üleüldise motivatsiooni kogumiseks.

Ühena esimestest valmis see pisikesetäpiline peenetriibulisest velvetist haaremipükste paar. Soonikuteks ja värvliks valisin neerumustriga õhukese trikotaaži. Püksid suurusele 98 (minu laps kannab pigem 92/98, seetõttu talle pildil veidi suured need).


Oma eelmises elus oli see velvetriie üks tüdrukute pihikseelik


Kuigi üldse kõige alguses õmblesin ma hoopis ühed vastsündinu teksapüksid. :) Oli lihtsalt selline jupike riiet. Need on mul juba pikemat aega valmis, aga ma pole julgenud neid välja pakkuda, sest tahaks enne katsetada, kas ikka jalga lähevad, sest teksa ei veni. Paul oli selleks hetkeks juba kahjuks liiga suur, kui püksid valmis said. Kui keegi soovib oma vastsündinuga modellitööd teha, on teretulnud sellest mulle teada andma. :) Need on suurusele 50/56.


Aga nüüd viimastel õhtutel panin soonikud ja värvlid külge sellistele pool teksast, pool velvetist pükstele. Alguses mul iseenesest seda miksimise mõtet polnudki, aga eks need parimad ideed tulevadki töö käigus. :) Ma lihtsalt üritan kõiki materjale maksimaalselt ära kasutada ja välja lõigata just nii suured tükid kui võimalik, aga neid teksajuppe mul paraku niipalju polnud, et oleks mõlemad pooled teksast saanud. Nii ma siis miksitasin ja miksisin.


See rohekas õhuke peenetriibuline ja lillemustriga velvet oli oma eelmises elus üks meestesärk. Kahel paaril on teksariide erinevus. Mõlemad suurusele 62/68.


Siiski üks paar on ka üleni rohelisest velvetist. Ka need on suurusele 62/68. Optimaalne riidekasutus. :) Et võimalikult vähe prügikasti satuks.


Kui roheline juba otsakorral oli (midagi peaks mul tegelikult veel kusagil alles olema, sest ma kunagi ammu ühed skinny´d neist välja lõikasin, aga kokku õmblemata need jäidki), otsisin välja ühe lilla peenetriibulisest velvetist lillelise särgi. Ka sellest tuli esimene paar miksituna. Suurusele 68/74.


Ja siis veel üks paar suurusele 80/86, mille mõlemad pooled on samast riidest, kuid mille esimesele poolele jätsin ma alles nööbirea. Praktilist väärtust neil pükste juures pole. Lihtsalt teistmoodi.


Mõned paarid jäid mul endiselt pooleli. Pean ennast nüüd uuesti poolikute lubaduste lainele viima. Vahepeal tuleb lihtsalt ennast tootearendustega motiveerida. :)

Ahjaa, kuidas meeldib? Soovib keegi mõnda nendest ülevalolevatest paaridest endale? 12,50 eest on see võimalik (v.a. kõige pisemad). :)

5 kommentaari:

 1. Lemmikud on esimesed. Viimased meeldivad ka, aga meeldiksid rohkem teistsuguse lahendusega, näiteks üleni teksast ja siis velvetist taskud/põlvelapid või vastupidi. Aga maitsed on erinevad, nii et peadki olema mitmekesine! Tubli ja osav oled nagunii! :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on isegi ühed taskutega üleni teksast veel pooleli, aga väike suurus.
   Eks need olidki selline esimene katsetus, et näha kas ja kuidas üldse peale läheb.

   Kustuta
 2. Kui ilusad kangad kõik on! Ma isegi oleks neist viimastest ilmselt huvitatud, aga Mirt kannab praegu 74 suurust (80 poole kaldu). Mis neil muidu mõõdud on?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Need viimased läksid juba ära! :) Vaata Facebooki, seal aktuaalne seis. Üldjuhul on haaremipüksid pigem suuremad ja kasvuvaruga.

   Kustuta

Aitäh, et võtsid aega!