Mõõdupuu

Kõik, kel väikesed lapsed, on ilmselt kogenud seda, et erinevate tootjate lasteriided ei pruugi olenemata samast suurusnumbrist üldse mitte ühesuurused olla. Sama olen täheldanud lõigete puhul, need ei ole alati üks-ühele.  Kui ma õmblemist alustasin, siis ma ei märkinud alguses üldse suurust juurde, vaid kirjutasin välja valmis pükste pikkuse ja vööümbermõõdu. Enamasti küsisin ka konkreetse lapse vööümbermõõdu üle. Oma lapse kasvades sain ka tema peal järgi proovida, millise mõõduga püksid mis pikkusele lähevad. Ajapikku kujunes mul välja oma mõõdutabel, mille järgi ma olen nö keskmist mõõtu pükse õmmelnud.

Kui sul tekib küsimus, mis mõõtu pükse võtta, siis siin orienteerumiseks minu mõõdutabel.
NB! Püksikummi pikkus peaks olema ca 3-4cm väiksem, kui on lapse vööümbermõõt, siis püsivad püksid üleval ega pigista. Kui Sinu laps on üle või alla keskmise vööümbermõõduga, anna mulle sellest teada, panen kummi ka vastavalt soovile.

Suurus   pükste pikkus   vööümbermõõt
56            28 cm                      36 cm
62            30 cm                      38 cm
68            34 cm                      40 cm
74            38 cm                      42 cm
80            42 cm                      44 cm
86            46 cm                      46 cm
92            50 cm                      48 cm
98            54 cm                      49-50 cm
104          59 cm                      50-51 cm
110          64 cm                      52 cm

Kui ma olen pükste juurde märkinud kaks numbrit, siis see tähendabki, et nende pikkus on pigem vahepealne või neil on tagasikeeratav soonik/värvel. Haaremipükste puhul on veidi keeruline täpsemat suurust määratleda "kõvera" sääre tõttu. Aga nende puhul kehtib minu puhul reegel, mida kotakam, seda rohkem haaremistiili. :) Nii saabki neid kanda soovi korral isegi kolme suurusnumbri jagu, muudkui keerad soonikuid ja värvleid üles ja alla.

Kui on soove-küsimusi, anna teada!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Aitäh, et võtsid aega!